Navštívené tramvajové provozy na Ukrajině
Nádraží v Čopu - 2016 V létě 2003, na jaře 2005, 2007 a v létě 2015 a 2016 jsem s přáteli navštívil několik tramvajových a trolejbusových provozů na Ukrajině. Na níže uvedených stránkách najdete fotografie se stručným popisem provozu z některých námi navštívených tramvajových provozů.

Ukrajina je fascinující země, která se však rychle mění. Průjezd přes Zakarpatskou Ukrajinu 2007 Čím dál více do ní vtrhává západní kultura. Oproti mým prvním návštěvám se například ve městech objevily moderní supermarkety, které zde ještě před pár lety vůbec nebyly. Díky tomu ve větších městech ubývají dříve všudypřítomné tržnice, či na ulicích prodávající bábušky. Před lety třeba bylo také možné častěji vidět místní "ďévočky" v letních šatech, zatím co nyní, už nosí více džíny, či další moderní západní oblečení. Stále je zde však obrovský rozdíl mezi bohatšími městy a chudým venkovem. V menších městech a na venkově se tak stále setkáme s mnoha vozy Lada, Volha, či Moskvič.

Oděsa 2016 Ačkoliv časté sochy Lenina v posledních letech mizí, stále zde vidíme mnoho pomníků oslavující různé válečné hrdiny. S takovým množstvím se u nás nesetkáme. Za zmínku určitě také stojí mohutné a pěkně udržované nádražní budovy. Jsou to spíše paláce. Zajímavostí je zde mnoho a pokud to bezpečnostní situace dovolí, budu se na Ukrajinu určitě rád vracet.

Průjezd přes Zakarpatskou Ukrajinu 2007 Syanki - Zakarpatská Ukrajina 2015 Syanki - Zakarpatská Ukrajina 2015 Kyjev 2007 Kyjev 2007 Lenin na Jaltě - Krym 2007 Oděsa 2016 Kyjev 2016

Liší se i mnohé tramvajové provozy. Najdete je na jednotlivých stránkách. Popis tramvajových provozů může být z různého období a rok návštěvy je vždy uveden v horní části stránky.

DněpropetrovskDněpropetrovsk
JevpatoriaJevpatoria
KyjevKyjev
LvovLvov
MoločnoeMoločnoe
MykolajivMykolajiv
OděsaOděsa
VinnicaVinnica
ŽitomírŽitomír

 

Úvodní stránka

© Jan Šlehofer

NAVRCHOLU.cz