Timişoara (Temešvár) (2012)

Temešvár jsme navštívili také při naší cestě Rumunskem v roce 2012, avšak v tomto městě nám počasí nepřálo. To se samozřejmě negativně odrazilo nejen na fotografiích, ale i celkovém dojmu z tohoto města. Temešvár leží na západě Rumunska a má přes tři sta tisíc obyvatel.

V centru jsou tramvajové tratě v poměrně dobrém stavu, mnohé rekonstruované za prostředky Evropské unie, místy jsou na stanicích dokonce elektronické tabule s odjezdy vozů. Vozový park tvoří jen západní ojetiny (např. z Mnichova, Brém, Karlsruhe, ...). Jak je v Rumunsku běžné, v mnohých vozech najdeme původní německé nápisy, přepravní podmínky, ale i schémata mateřských měst.

Původní žlutý nátěr ve velkém vytlačily reklamy a grafitty. Na některých vozech je patrně legální, ale objevuje se i na vozech v novém nátěru a tam již lze o legálnosti pochybovat. Na vozy je nově aplikován podivný "Milka" nátěr, jako je na nově dodaných trolejbusech 24Tr.Níže ještě pár snímků z Temešváru od Martina Votavy, který je zachytil v roce 2005 u nádraží při přestupu na jiný vlak. Zajímavá byla záložní tramvaj, která stála na odstavné koleji a za oknem měla cedule všech linek, kam by mohla případně vyjet.
 

Další navštívené rumunské tramvajové provozy

Úvodní stránka

© Jan Šlehofer

NAVRCHOLU.cz