.

 

Jena

(2002, 2013)

Souprava vozů Gotha před starou vozovnou. Za pozornost stojí i malůvky na čele vozovny.

Interiér vozů Gotha, které zde ještě jezdí v pravidelném provozu. Kontrastní uvnitř vozu jsou zejména moderní prodejní automaty na jízdenky, či jejich elektronické označovače (je vidět i na této fotografii).

Ve městě Jena dojížděli ještě v roce 2002 své poslední kilometry v pravidelném provozu staré (ale udržované) dvounápravové vozy Gotha. Jejich soupravy se objevovaly však již jen v pracovní dny.

Obousměrná GT6N jedoucí z Jena-Ost Obousměrná tramvaj GT6N na konečné Ernst-Abbe-Platz Nahrazovány jsou novými nízkopodlažními vozy GT6N známými např. ze Zwickau. Ty zdejší jsou ale v obousměrném provedení. Konečné na nových tratích jsou totiž tvořeny úvratí a trať do Jena-Ost je dokonce jednokolejná s výhybnami a se slepým zakončením bez smyčky.


 

Školní vůz Gotha vyjíždí z nové vozovny pro tramvaje GT6N

Obousměrné tramvaje GT6N na konečné Lobeda-West

Nové tratě do sídlišť Lobeda-Ost a Lobeda-West jsou vedeny na samostatném drážním tělese s otevřeným svrškem. Linek zde není mnoho, ale pro neznalého návštěvníka je jejich vedení trochu chaotické. Trať do sídliště Lobeda, na kterou se z centra dá přijet po dvou tratích se pak v sídlišti ještě větví a některé linky zajíždějí na různé větve, kde se pak různě mění v jinou linku. V Jeně je provozováno pět denních linek a dvě noční. Celková délka tratí je 23,7 km z čehož je 3,4 km jednokolejných.

Jena 16. 11. 2013 Jena 16. 11. 2013 Jena 16. 11. 2013 Jena 16. 11. 2013

Oficiální stránky: www.jenah.de

 

Další navštívené německé tramvajové provozy

 

Úvodní stránka

© Jan Šlehofer

NAVRCHOLU.cz