Heilbronn

(2002)

Kočkopes odjíždí po železnici do Karlsruhe

Do německého města Heilbronn přijíždí po železnici tzv. kočkopes z Karlsruhe. Co je to kočkopes? Je to přezdívka pro hybrid tramvaje a vlaku. Tyto moderní lehké soupravy jezdí po klasické železnici a po té projíždí po tramvajových tratích městem. Jedná se o zvláštní dvousystémové jednotky, pro které musely být přizpůsobeny tramvajové tratě a v případě Heilbronnu byla vybudována trať nová procházející centrem města. Moderní systémy příměstských tramvají se v SRN velmi rychle rozvíjí a to právě v okolí města Karlsruhe, odkud po železnici spojují několik okolních měst vzdálených i desítky km od sebe. Více o kočkopsu, který je však pro Plzeň spíše scifi se píše Zde.

Stanice pře nádražím DB v Heilbronnu Náměstí v Heilbronnu V centru Heilbronnu projíždí kočkopes pěší zónou Prozatimní konečná v Heilbronnu - trať by měla být ještě prodloužena

V Heilbronnu vede tramvajová trať o délce asi 1,5 km od nádraží do centra města. Zde prochází náměstím, které je pěší zónou. Fotografie jsou dost liduprázdné, ale to proto, že pochází z brzských ranních hodin.

 

Další navštívené německé tramvajové provozy

 

Úvodní stránka

© Jan Šlehofer

NAVRCHOLU.cz